Windows 10 se budou do roka a do dne aktualizovat rychleji. Microsoft představil nový systém aktualizací, které zjednodušují instalaci nových verzí systému a citelně ji zrychlují. Hlavní změna spočívá v tom, že se místo celého nového systému stahují pouze rozdíly mezi novou a stávající verzí.

Takzvané rozdílové aktualizace nejsou nic nového, například Avast je používá již 16 let, ale Microsoft k nim bude moci sáhnout poprvé díky výrazným změnám aktualizačního systému Windows. Výsledkem systému Unified Update Platform je podle odhadů a testů Microsoftu snížení velikosti stahovaných instalačních souborů o 35 procent.

Protože aktualizace celého operačního systému, jaké Microsoft plánuje vydávat jednou až dvakrát ročně, mají řádově gigabajty, uživatelé ušetří čas při stahování. Rychlejší má být i samotná instalace aktualizací. Samotný proces aktualizací se však na PC nezmění.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?