Tchajwanský Computex je skoro relikt minulosti. Coby poslední velký technologický veletrh si jako primární téma zachovává osobní počítače. Letošní rok dominance PC technologií začala ochabovat i přes novinky od AMD i Intelu. Možná nejvíce pozornosti totiž upoutal telefon s Androidem a nový procesor od Qualcommu určený do počítačů s Windows.

Nejsilnější značkou na Computexu je domácí Asus. Ten množstvím novinek převálcoval veškerou konkurenci, zvláště když si Acer vystřílel prach o pár týdnů dříve na vlastní akci v New Yorku. Pro opravdové nadšence do výkonných herních počítačů jsou však hvězdou Computexu dva nové procesory, které se začnou prodávat za několik měsíců. Intel i AMD ukázaly rekordní procesory s obrovským počtem procesorových jader s vysokými provozními takty.

Intel navíc tlačí nový koncept notebooků se dvěma displeji. První takový ukázal Asus v podobě projektu Precog, zahanbit se nenechalo ani Lenovo, které začalo lákat na druhou verzi Yoga Booku, který bude mít místo dotykové klávesnice také druhý displej.

 

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru