Tchajwanský Computex je skoro relikt minulosti. Coby poslední velký technologický veletrh si jako primární téma zachovává osobní počítače. Letošní rok dominance PC technologií začala ochabovat i přes novinky od AMD i Intelu. Možná nejvíce pozornosti totiž upoutal telefon s Androidem a nový procesor od Qualcommu určený do počítačů s Windows.

Nejsilnější značkou na Computexu je domácí Asus. Ten množstvím novinek převálcoval veškerou konkurenci, zvláště když si Acer vystřílel prach o pár týdnů dříve na vlastní akci v New Yorku. Pro opravdové nadšence do výkonných herních počítačů jsou však hvězdou Computexu dva nové procesory, které se začnou prodávat za několik měsíců. Intel i AMD ukázaly rekordní procesory s obrovským počtem procesorových jader s vysokými provozními takty.

Intel navíc tlačí nový koncept notebooků se dvěma displeji. První takový ukázal Asus v podobě projektu Precog, zahanbit se nenechalo ani Lenovo, které začalo lákat na druhou verzi Yoga Booku, který bude mít místo dotykové klávesnice také druhý displej.

 

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru