Microsoft ještě říká, že s pilováním očekávané podzimní aktualizace systému Windows 10 neskončil, ale poslední verze zpřístupněná nadšencům vykazuje všechny znaky takzvaného RTM, tedy softwaru připraveného k distribuci. To samo o sobě není důvod jásat. Nejnovější aktualizace Windows je totiž skoupá na výrazné novinky.

Podobně jako nová verze MacOS od Applu i říjnová aktualizace Windows 10 2018 (Windows 10 October Update) nabídne jako nejvýraznější novinku tmavé pozadí správce souborů. Přidá k tomu také šikovnější tvorbu snímků obrazovky a jejich sdílení, možnost upravovat velikost systémového písma nezávisle na rozlišení obrazovky nebo on-line sdílenou schránku, která naváže na funkci Časová osa z jarní aktualizace. Ta umí synchronizovat informace o navštívených webech a naposledy otevřených souborech napříč různými počítači.

Větší změny pro zákazníky může Microsoft přinést formou aplikací a služeb. Vedle propojení počítačů s mobilními telefony prostřednictvím speciálních aplikací Microsoft chystá například sjednocené vyhledávání napříč osobním počítačem, internetem i systémem Office 365 a podnikovými aplikacemi. Tlačítko „Microsoft Search“ má získat výraznou pozici ve všech produktech Microsoftu. Microsoft své vyhledávací plány prozradil na konferenci Ignite, do Windows, prohlížeče Edge a aplikací Microsoft Office se nová verze vyhledávání má dostat během několika měsíců

Termín zavedení nových funkcí vyhledávání není definitivní. Microsoft v posledních letech termíny u výrazných novinek často nedodržuje – několikrát odložil například funkci Timeline, webový prohlížeč Edge se na trh dostal v nehotové verzi s řadou nedostatků, a i v říjnové aktualizaci 2018 bude chybět jedna očekávaná funkce. Vloni v listopadu představená možnost seskupovat různé aplikace do jednoho okna se záložkami jako u webových prohlížečů ještě není hotová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru