Microsoft nezvládl říjnovou aktualizaci Windows 10. Po několika dnech dostupnosti musel přerušit distribuci upgradu, protože v průběhu aktualizace mohlo dojít k přemazání osobních souborů uložených v systémových složkách, jako jsou Dokumenty nebo Obrázky. Nyní uživatelé přišli na další chybu, která může znamenat ztrátu dat.

Pokud uživatel zkusí místo klasického rozbalení archivovaných souborů ZIP přímo překopírovat obsah do adresáře, ve kterém jsou soubory se stejným jménem, systém je bez varování přemaže. Nejde o chybu stejné závažnosti jako smazání kompletních uživatelských dat, ale potenciálně může vést k podobným výsledkům například při obnovování dat ze zálohy – starší verze dokumentů zbytečně přemažou novější.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru