Štíhlejší model bude mít nižší hmotnost a jeho doporučená cena v USA bude činit 299 dolarů (asi 5450 Kč). Cenu pro evropský trh Sony stanovila na 299 eur (asi 7650 Kč). Ceny současných zařízení s kapacitou pevného disku 80 gigabytů budou stejné. To znamená, že v USA cena klesne o celých 100 dolarů. Nižší ceny platí okamžitě, respektive od 19. srpna.

Sony začala herní zařízení PlayStation 3 prodávat v roce 2006. Konzola ale není na trhu tak úspěšná, jako podobná herní zařízení konkurenčních firem. Výrobci softwaru pro videohry nicméně doufají, že nižší cena v předvánočním období přispěje k prodeji her. Odvětví teď kvůli krizi nezažívá dobré časy, na vině je ale částečně i to, že na trhu není dost nových her.

Prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Computer Entertainment of America Jack Tretton řekl, že prý není pochyb o tom, že reakce spotřebitelů na snížení cen konzoly bude "fenomenální".

O snížení cen nynějších modelů PlayStation 3 se hovoří už delší dobu. Dnešní oznámení tak pro analytiky není překvapivé. Největším konkurentem na trhu herních konzol je pro Sony americká společnost Microsoft, která prodává herní zařízení Xbox, a japonská společnost Nintendo s herním zařízením Wii.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru