Své 3D televizory už mají také konkurenční společnosti Panasonic a Samsung.

Sony upřesnila, že televizor s úhlopříčkou 46 palců (116,8 cm) se bude prodávat za 350 tisíc jenů (73 200 Kč). Menší model s úhlopříčkou 40 palců (101,6 cm) bude stát 290 tisíc jenů (60 600 Kč).

Trojrozměrná technologie se stala v poslední době centrem zájmu filmařů. Nejnověji je v této technologii natočena filmová sci-fi Avatar. Výrobci elektroniky proto nechtějí zůstávat pozadu.

Panasonic začne prodávat 3D televizory ve středu, Samsung začal v únoru

Panasonic chce začít prodávat svůj 3D televizor ve Spojených státech ve středu a k jeho propagaci se spojil s místním prodejcem Best Buy.

Jihokorejský Samsung Electronics, který je největším světovým výrobcem televizorů, minulý měsíc začal prodávat 3D televizory na domácím trhu a uvedl, že celosvětově chce začít prodej těchto televizorů v březnu. Jeho cílem je letos prodat nejméně dva miliony 3D televizorů.


Také Sony chce co nejrychleji vyrazit se svými produkty i do dalších zemí, napsala agentura Reuters.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru