Pomůžou tomu zařízení jako iPad od firmy Apple, ale hlavním proudem na trhu budou zařízení s omezenými multimediálními funkcemi, protože čtenáři chtějí mít ze čtení pořádný zážitek, uvedla společnost LG Display.

Pro výrobce specializovaných čtecích zařízení proto iPad, který je hybridem mezi chytrým mobilem a laptopem, nepředstavuje hrozbu. Dodávky čteček elektronických knih za minulý rok vyskočily pětkrát na pět milionů jednotek.

Podle průzkumové agentury DisplaySearch se o to postarala především zařízení Kindle od Amazonu a Sony Reader od japonské Sony.

Letošní vstup iPadu na trh vyvolal otázky, jestli se stane pro specializované čtečky hrozbou. Jen v Americe se na trhu například objevila čtecí zařízení Nook od Barnes & Noble, Que od Plastic Logic nebo Skiff od společnosti Hearst.


Podle LG Display není iPad pro tento trh hrozbou, ale přínosem. Manažeři společnosti připomínají, že uživatelé díky iPadu dostali o elektronických knihách nějaké povědomí.

 

Elektronické panely od LG Display již využívají zařízení Sony Reader a Skiff, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru