Federální obchodní komise (FTC) podle listu Wall Street Journal spolupracuje již několik týdnů s americkým ministerstvem spravedlnosti na rozhodnutí, zda FTC bude prošetřovat obvinění některých firem, které si stěžují na vyloučení z mobilní platformy přístrojů iPhone a iPad.

Nejnovější verze mobilního operačního systému Applu iOS4 má být spuštěna tento měsíc. Tento měsíc se rovněž na trhu objeví nová verze iPhonu.

Mezi společnostmi, které znepokojuje nový software, je i největší internetová firma světa Google. Nové restrikce, které jsou součástí iOS4 totiž mohou bránit Googlu prodávat a umisťovat reklamu na přístrojích, které tento software používají.

Ve středu šéf firmy AdMob, kterou Google nedávno koupil, Omar Hamoui napadl toto omezení, které podle něj ohrožuje konkurenci. AdMob dodává technologie pro reklamu do mobilních telefonů.

Mluvčí Applu Steve Dowling se ke zprávě, o které informovala i agentura Bloomberg News, odmítl vyjádřit. Mluvčí FTC nebyl k zastižení, aby se ke zprávě vyjádřil, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru