Primárně byl mobil Amplicom M6000 vyvinut pro starší lidi – má jednoduché ovládání, dostatečně velká tlačítka, dokáže zobrazovat text ve velkém zvětšení, hlasitý odposlech je opravdu hlasitý a intenzita zvonění překonává všechna očekávání.

Kromě toho má jedno tlačítko SOS pro hovory v nouzi – na záchranáře, asisteční službu, policii atd. Zabudovaný pohybový senzor navíc může sám zavolat na předvolené číslo například záchranné služby, pokud z pohybu mobilu „vyčte“, že jeho majitel upadl.

David Youngs, který tento telefon připravoval do výroby a je sám nahluchlý, říká: „S tímto mobilem mohu telefonovat i bez naslouchátka, prostě zapnu hlasitý odposlech a slyším perfektně.“

Nadstandard v podobě vestavěného fotoaparátu, wi-fi, GPS či hudební přehrávač nečekejte. „Mobil je určen těm, kteří chtějí věci jednoduché a přiliš funkcí je odrazuje,“ říká David Youngs.

Pokud jde o zvonění vybuzené na maximum, Youngs uznává, že za jistých okolností může být i na obtíž: „Zvoní to opravdu hodně hlasitě. Když si nastavíte intenzitu zvonění na maximum a telefon se ozve třeba v restauraci, pak se dá čekat, že vás brzy vyvedou.“

Hlasitost zvonění lze ovšem nastavit, nejtišší začíná na 30 decibelech.

Sto decibelů je hranice, za níž podle odborníků dochází k sice postupnému, ale nevratnému poškození sluchu. Telefon tak může být dobrodiním pro ty, kteří již mají sluch poškozen, ale nepříjemnou přítěží pro všechny kolem.

Příklady intenzity hluku:

160 dB start kosmické lodi
140 dB proudové letadlo, siréna námořní lodi
130 dB start letadla ze vzdálenosti 100 metrů
120 dB rockový koncert
110 dB sbíječka, trubka vuvuzela
100 dB metro ze vzdálenosti 20ti kroků
90 dB sekačka na trávu, hlasitý křik
80 dB rušná ulice, provoz aut
70 dB vysavač
60 dB běžná konverzace
40 dB kapající kohoutek
20 dB šepot