Garmin upřesnil, že již zaznamenal méně než deset případu přehřátí baterií. Žádné však nezpůsobilo škody na majetku ani zranění.

Baterie pro přístroj poskytuje externí firma, která slíbila, že se bude podílet na nákladech na výměnu. Garmin proto nečeká, že by výměna baterií výrazněji ovlivnila jeho celkové hospodaření.

Společnost současně varovala, že majitelé přístrojů by se neměli pokoušet vyjmout nebo vyměnit baterie sami. Požádala je, aby vyhledali autorizovanou opravnu.

Problémy s bateriemi přicházejí v době, kdy prudce klesá prodej přenosných navigačních přístrojů. Důvodem je rostoucí oblíbenost chytrých telefonů s navigací.

Prodej přenosných přístrojů se na celkových příjmech Garminu v minulém čtvrtletí podílel zhruba polovinou. Firma prodala celkem čtyři miliony těchto přístrojů, napsaly agentury AP a Reuters.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru