Windows 8 jsou na trhu od listopadu, a i po půl roce je systém podobně jako Windows Vista v nemilosti geeků. Většina uživatelů si ale na Windows 8 i přes nedostatečné vysvětlení rozdílů a novinek nového systému zvykne. Zvykání mohou usnadnit i aplikace vytvořené přímo pro nové "moderní" uživatelské prostředí.

V Českém prostředí není Windows Store zatím tak bohatý jako v anglosaských zemích, a to i kvůli regionálním omezením ze strany majitelů práv na distribuci filmů nebo hudby. Přesto se dá v nabídce vybrat pár užitečných programů. Všechny spojuje skutečnost, že je využijete i bez dotykové obrazovky. Příjemné na ovládání jsou metro aplikace třeba ve chvíli, kdy ovládáte počítač připojený k televizi na větší vzdálenost.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru