Spousta lidí Nokii přeje úspěch. Slavná značka vytažená z bahna, do kterého ji dostala neúspěšná spolupráce a následná akvizice ze strany Microsoftu, si ho zaslouží. Nokia 8 ale není telefon, který mobilní Nokii s tchajwanským Foxconnem v zádech dokáže vrátit na úplný vrchol. Za třináct tisíc korun si však telefon s výkonným procesorem Snapdragon 835 a nadstandardní výdrží baterie zákazníky najde.

Důvodů, proč jde o úctyhodný, leč nedokonalý pokus o špičkový telefon, je několik. V první řadě je problém načasování. Zahájení prodeje půl roku po lídrech trhu a omezená dostupnost telefonu zkazila šanci na masivnější úspěch. Největší slabinou a zároveň nejpřekvapivějším nedostatkem je ale fotoaparát, který nese logo slavné značky Zeiss.

V článku se dále dozvíte

  • Zatím nejvýkonnější Nokia měla srazit hřebínek Samsungu, nyní musela snížit cenu.
  • Vnitřní výbava je solidní, telefonu svědčí i čistý Android 8 s lednovými aktualizacemi.
  • Fotoaparát na špičku nestačí, pomalu a nepřesně ostří, potřebuje hodně světla.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.