To nejlepší, co jsme mohli napsat o první generaci QLED televizorů Samsung, bylo, že mají skvěle vyřešené připojení herních konzolí a set-top-boxů a že v malých úhlopříčkách nabízejí bezkonkurenční obraz. Samsung však výrazně prohrával v boji s OLED obrazovkami od LG. Letos se situace mění. QLED se rapidně zlepšil a Samsung QE55Q9FN útočí na pozici nejlepší televize ve své kategorii.

Samsung může jako argument použít spoustu čísel. Vyniká mezi nimi číslovka 2000, která označuje maximální jas, kterého je televizor schopný dosáhnout. Zásadní přínos má ale číslo, které Samsung tají – počet obdélníků, pro které je Samsung schopný na sobě nezávisle vypnout a zapnout podsvícení. Podle všeho jich je několik set. Proti osmi milionům nezávisle svítících bodů OLED panelů to je málo, v praxi ale Samsung dokáže s kontrastem kouzlit.

V článku se dále dozvíte

  • Letošní modelová řada QLED obrazovek dohání konkurenci v celkové kvalitě obrazu.
  • Zásadní změnu přináší přímé podsvícení, ještě lepší je i systém One Connect Box.
  • Samsung si udržuje náskok v nabídce chytrých funkcí i vylepšení obrazu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.