Externí disky byly dlouho levný způsob, jak rozšířit úložiště notebooků. Zejména po nástupu ultrabooků s malými SSD úložišti popularita externích disků vzrostla. Nyní se začínají prosazovat externí SSD úložiště. Stále jsou výrazně dražší než obyčejné pevné disky – asi pětkrát –, ale vynahrazují to rychlostí, zvýšenou odolností i nízkou hmotností. 

Nová generace externích disků už také zareagovala na nový standard připojení externích zařízení k počítačům. Standardem se stává konektor USB Type-C a v balení s externím diskem je možné najít dokonce obě varianty kabelu – se dvěma „céčky“ na koncích i s konektorem USB Type-C na jednom a tradičním velkým konektorem na druhém.

My jsme mohli otestovat aktuální nabídku společnosti Western Digital. Tři disky prodávané pod dvěma značkami jsme pro srovnání doplnili ještě jedním SSD úložištěm Adata. Výsledky mimo jiné ukazují, že externí SSD mohou být rychlejší než SSD úložiště přímo v noteboocích.

V článku se dále dozvíte

  • Nové externí disky Western Digital mají poutavé vlastnosti, musí se za ně ale zaplatit.
  • My Passport SSD má úžasný poměr velikosti a kapacity, SanDisk Extreme zase rychlost.
  • Standardem se stává USB Type-C, v balení nechybí ani potřebné kabely.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.