Je to zvláštní. Po letech absolutního nadšení z OLED obrazovek přišla chvíle, kdy nádherná nová televize z LG v domácím prostředí vzbudila něco jiného než úžas. Nestalo se mi nic s očima, kvalita obrazu televizorů postavených na technologii OLED se nezměnila. Spíše je to tak, že změn proti loňskému roku není tolik jako u konkurence.

LG se i letos drží jednoduchého pravidla – všechny OLED televize se stejnou úhlopříčkou mají stejný obrazový panel a až na nejlevnější řadu stejnou vnitřní výbavu. Za rozdíly v ceně stojí v podstatě pouze design a kvalita zvuku, který televize vydávají. Testovaný model E je druhý nejvyšší a jeho odlišnost proti konkurenci se týká hlavně stojanu. Ten je z části skleněný, a tedy neviditelný. Poprvé jsme navíc letos testovali 65“ verzi OLED televize LG a to byl zážitek sám o sobě, i když ne pouze příjemný.

To nejzajímavější a nejméně příjemné se ostatně týká právě stojanu a prvních momentů s televizí – stavět obrovskou obrazovku na pár milimetrů tenkou skleněnou "nohu" není příjemný pocit. A strach, co se může stát, nezmizel ani po třech týdnech, přestože televize nespadla. I při lehkém dotyku se totiž mírně kývala. Tento problém má samozřejmě jednoduché a elegantní řešení – LG OLED65E8PLA prostě patří na zeď.

LG OLED E8 - obří kráska s výborným obrazem

Design s mezerami

Dá se říct, že netradiční pojetí stojanu má něco do sebe. Obraz, který se vznáší v prostoru, působí trochu jako sci-fi, zvláště když je obrazovka téměř bez rámečků a samotná televize se ovládá pohybem ovladače, a dokonce i hlasem. Odborníci v LG ale mohli domyslet i další drobnosti. Kromě kývání televize a obecně ne zcela jistého uchycení prodlouženého skleněného panelu, který funguje jako noha podstavce, jde o kabely.

LG u televize za 110 tisíc korun ještě nenabízí elegantní propojení se set-top-boxem, který by pojal veškerou elektroniku. LG tento přístup zvolilo až u svého nejdražšího modelu s označením W jako Wallpaper – a dokonce to možná dělá lépe než Samsung, protože LG SIGNATURE OLED W8 nemá obyčejnou krabičku s jedním kabelem, ale působivý soundbar plný elektroniky, který je možné hrdě vystavit.

LG OLED E8 - obří kráska s výborným obrazem

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru