Český T-Mobile jako první začal nabízet nové zařízení, které má podle marketingových materiálů zajistit moderní připojení k internetu téměř kdekoliv. Modem společnosti Huawei se "sexy" názvem B2368 se chlubí unikátní kombinací vlastností, která slibuje rychlejší spojení s internetem i v rámci domácí sítě. Velkým lákadlem má být i design a jednoduchost instalace. U "dospělých" LTE modemů totiž nestačí malá krabička do bytu, nutný je venkovní modul s kvalitní anténou či raději s několika anténami.

Připojení k internetu s využitím LTE pro domácnosti, jako náhrada xDSL nebo optického připojení, je stále častější. Je to logické – v globálním měřítku teprve v posledních dvou letech existuje dostatečná infrastruktura, totéž platí i pro české prostředí. Aby "pevný mobilní internet" měl smysl, musí být alespoň stejně rychlý jako konkurence. A to kvůli zrychlování xDSL znamená schopnost setrvale a spolehlivě dosahovat rychlostí v řádu vysokých desítek megabitů nebo ještě více. Huawei B2368 to zvládá, ale všude k tomu samozřejmě nemá podmínky. To se ukázalo i při testu HN.

První seznámení s novým systémem pro službu Pevný internet vzduchem od T-Mobilu HN absolvovaly v centrále firmy na pražských Roztylech. Protože jde o nové zařízení, které T-Mobile bude primárně nabízet jen s profesionální instalací, dávalo to smysl. Prostory operátora navíc nabízely optimální podmínky k tomu, aby se z modemu dostalo maximum. Kde jinde než "doma", by měl mít magentový operátor kvalitní síť.

T-Mobile začíná nabízet nový systém pro LTE připojení domácností i daleko od vysílačů

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru