Když se naučíte pracovat u počítače ve stoje, zhubnete přibližně 2,5 kilogramu každý rok. Pozitivní vliv na spotřebu energie, a tedy udržování hmotnosti je jen vedlejší přínos pracovních stolů, které místo sezení podporují práci na nohou. Výsledky studie publikované v Evropském časopisu preventivní kardiologie nejsou jediné. Britští lékaři přišli s tím, že „kancelářské krysy“, které část pracovní doby stráví ve stoje, jsou nejen zdravější, ale zároveň jsou v práci výkonnější.

Vědecké argumenty jsou solidní důvod vyzkoušet netradiční způsob práce u počítače. K experimentu jsem použil řešení, které funguje s každým dostatečně robustním stolem, který unese vedle standardní zátěže ještě pár kilogramů oceli a dřevovláknité desky. Pracovní stanici Stell Sit-Stand od výrobce držáků na monitory a televize stačí položit na stávající stůl a přemístit klávesnici, myš a monitor, nebo třeba dva.

Sit/Stand pracovní stanice Stell SOS 3130

Jednoduché řešení bez montáže

Sit-Stand Workstation Stell SOS 3130 se prodává ve velké kartonové krabici, ve které je kromě trochy polystyrenu už z výroby sestavený systém, který umožňuje měnit výšku pracovní plochy v rozsahu 13 až 50 centimetrů. Což je dost na možnost přechodu mezi sedem a prací ve stoje pro standardní výšku kancelářského stolu.

Jediným krokem před položením masivní konstrukce na desku pracovního stolu je nalepení ochranných koleček na spodní část zařízení – nutné to je ale pouze v případě, že máte málo odolný stůl a nechcete ho případně poškrábat.

Podmínkou pro „montáž“ jsou minimální rozměry stolu – musí být alespoň stejně velké, jako plocha pracovní stanice. To by neměl být problém, systém od Stellu je široký 90 centimetrů a hluboký 64. Čistě teoreticky může i trochu přesahovat, ale osobně bych se necítil dobře mít tak masivní konstrukci na malém stolku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru