Kolem 3D tisku i po letech panuje spousta pověr a mýtů. Jedni věří v dokonalý stroj na převod myšlenek do reality, jiní vidí v 3D tisku zbytečnost a nesmysl. V praxi je blíž realitě první pojetí, má to ale hned několik háčků. Aby 3D tiskárny měly smysl, musí je lidé správně používat. A to se někde musí naučit. Údajně s tím počítá i české školství, které bude hledat hlavně dobrý poměr ceny a výkonu.

Příležitost v tom vidí Alza, která nabídla školám možnost objednat si bezplatně 3D tiskárny Creality Ender 3 na tříměsíční zkušební dobu. Ender 3 se prodává za 5499 korun, Alza po uplynutí tří měsíců školám ještě deset procent sleví. Za nízkou cenu přitom zákazník získá stroj s velkým tiskovým objemem 20 x 20 x 25 centimetrů.

Jak ale taková tiskárna za pět tisíc tiskne, když etalon, český systém Průša, stojí čtyřikrát nebo pětkrát tolik? Na to jsme se podrobně podívali.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru