Devatenáctiletý Vojtěch Kundrát letos maturuje na Střední průmyslové škole Heyrovského v Ostravě. Co se týká praktických znalostí chemie, má už bohatě splněno.

Během ročního bádání přišel Kundrát na látku, kterou lze použít k léčbě malárie. Sloučenina, již vyvinul, se nyní začíná testovat k lékařskému použití. Spolu s novými antimalariky Kundrát vynalezl dalších 89 látek, které bude možné použít k léčbě nemocí. Všechny mají podobnou molekulární strukturu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Učená společnost ocenila výzkum mladého maturanta, jenž vyvinul látku použitelnou k léčbě malárie. Mezi výkony dalších devíti oceněných studentů jsou kulatý mobil pro děti nebo oranžové barvivo bez olova.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru